Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Minik Öğrencinin Sorusu Doktoru ÅžaÅŸkına UÄŸrattı

Minik Öğrencinin Sorusu Doktoru Şaşkına Uğrattı

Kastamonu’da kan bağışı kampanyasına katılan öğrencilerden AyÅŸe T.’nin doktora sorduÄŸu soru, görevli doktoru ÅŸaÅŸkınlığa uÄŸrattı.

 

 

minik-ogrencinin-sorusu-doktoru-saskina-ugrat-8304238_x_o

Kastamonu‘nun Tosya ilçesinde düzenlenen kan bağışı kampanyasına 21 ünite bağış yapıldı. Tosya Cumhuriyet meydanında Kızılay‘a ait Kan bağışı aracında düzenlenen ve gün boyunca süren kampanyada 21 ünite kan toplandığını ifade eden Tosya Kızılay Åžube yetkilileri, vatandaÅŸlara gösterdikleri ilgiden dolayı teÅŸekkür etti.

ÖĞRENCİLER SORU SORDU

Kan bağışının yapıldığı aracı ziyaret eden Fevzi paÅŸa Ä°lköğretim Okulu öğrencileri Kızılaydoktoru Ahmet San‘dan bilgi aldılar. Ä°lkokul 1 ve 2.sınıf öğrencilerine kan bağışı hakkında bilgi veren doktor daha sonrasında öğrencilerden “Soru sormak isteyen var mı?” dedi.

“KAN VERÄ°NCE KAN BAÄžI MI OLUYOR”

Çocuklardan gelen soruları cevaplayan doktor Ahmet San, 2.sınıf öğrencisi AyÅŸe T.’nin sorduÄŸu soruyu cevaplamakta zorlandı. Öğrencinin “Doktor amca ÅŸimdi biz kan bağışı yapıyoruz. Bir de kan bağı diye bir ÅŸey var biz kan bağışı yaptığımız kiÅŸi ile kan bağı mı kurmuÅŸ oluyoruz. Hem ÅŸimdi aramızda kan bağı olmadan o kanlar verdiÄŸimiz kiÅŸiye nasıl gidiyor? Åžimdi o kiÅŸi ile biz kan bağı ile baÄŸlanmış mı oluyoruz?” sorusuna ise doktorAhmet San ÅŸu cevabı verdi:

“Doktorluk hayatımın en zor sorularından biri ile karşılaÅŸtım. Kan vermenin vücuda hiçbir zararı yoktur. Vücutta dolaÅŸan kan 120 günde bir kendini yenilemektedir. Kanın vücut içerisinde üstlendiÄŸi birçok görevler vardır. Kan verildiÄŸi zaman bu görevlerden hiçbirini aksatmaz. Aksine kan verildiÄŸi zaman vücut daha dinç olmakta ve insanlar kendilerini daha aktif hissetmektedirler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.