Pazartesi , 20 Mayıs 2024

Bakanlık, 13 doktorun istifa ettiği Hakkari’ye 59 doktor atadı

Terör saldırıları nedeniyle bir süre önce 13 doktorun istifa ettiği, bazı sağlık çalışanlarının da tayin talebinde bulunduğu Hakkari’ye Sağlık Bakanlığınca 59 doktor atandı.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2015-11-13 11:06:54Z | http://piczard.com | http://codecarvings.com)‚{Ú
www.doktorlarhaber.com
Sağlık Bakanlığı, 13 doktorun güvenlik endişesiyle ayrıldığı Hakkari’ye 65. Dönem Devlet Hizmet Hükümlülüğü kurası kapsamında 59 doktor atadı.
Daha önce doktor sıkıntısının yaşandığı kentte yeni atamalarla 100 doktor görev yapacak.
“HİZMETE DEVAM EDECEĞİZ”
Hakkari Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Dr. Hakan Türk, bölgede yaşanan terör olaylarının her kurumda olduğu gibi sağlık kurumlarında da çeşitli sıkıntılara neden olduğunu söyledi.
İl genelinde 75 uzman ve 25 pratisyen doktorun görev yaptığını, kentte istifa eden doktor sayısının az olduğunu belirten Türk, şöyle konuştu:
“Bölgemizde yaşanan sıkıntılara rağmen hekim ve sağlık personelimiz, büyük özveriyle görevlerini yerine getirmekte. Verilen hizmetten çok memnunuz. Hizmetlerinden dolayı da kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Burada çalışan arkadaşlarımızla memleketimize, halkımıza, devletimize, milletimize, el birliğiyle hizmet sunmaya devam edeceğiz.”

Bir yanıt yazın