Pazartesi , 1 Haziran 2020
Anasayfa » Doktor haber » 8 bin doktor yeniden tercih yapacak

8 bin doktor yeniden tercih yapacak

2014 yılında yapılan Tıpta Uzmanlık EÄŸitimi GiriÅŸ Sınavı Sınavı’ndaki bir soruyla ilgili açılan davada mahkeme yürütmeyi durdurma kararı verdi. 8 bin doktor tercihlerini yeniden yapacak

 

doktor

 

13 Nisan 2014’te yapılan ve yaklaşık 8 bin doktorun girdiÄŸi 2014-TUS Ä°lkbahar Dönemi Sınavı bazı adayların Temel Bilimler Testi’nde farmakolojiye iliÅŸkin sorulan 104’üncü soruyu hatalı bularak dava açtı.Ankara 16. Ä°dare Mahkemesi ise bilirkiÅŸi raporları ışığında 21 AÄŸustos2015’te sınavla ilgili yürütmeyi durdurma kararı verdi. VatanGazetesi’nden Ä°lker Akgüngör’ün haberine göre, ÖSYM, Temel Bilimler Testi’nde en az bir cevabı bulunan tüm adayların cevap kağıtlarını tekrar deÄŸerlendirdi. Bu deÄŸerlendirme nedeniyle hem puanlar hem de sıralamalar deÄŸiÅŸti. ÖSYM adayların puanlarının yeniden hesaplanmasının ardından dün branÅŸlarını seçecek doktorlara yönelik bir duyuru yaparak tekrar tercih yapmalarını istedi. Doktorlar 9-14 Ekim tarihleri arasında yeni tercihlerini ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden tekrar yapacak.

1.5 yıl önce yerleşerek görev yapan doktorlar istedikleri takdirde görevlerine devam edebilecekler. İsteyen doktor ise tercihini güncelleyerek başka bir hastane ya da bölüme geçebilecek.

 

radikal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir