Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Şırnak’ta PKK’lılar ambulans kaçırıp ÅŸoförü öldürdüler

Şırnak’ta PKK’lılar ambulans kaçırıp ÅŸoförü öldürdüler

ambulans_1483

 

Seçim bölgesi Bursa’daki incelemelerini sürdüren SaÄŸlık Bakanı Mehmet MüezzinoÄŸlu, Merinos Atatürk Kongre ve Kültürk Merkezi’nde partisince düzenlenen bayramlaÅŸma törenine katıldı.

AMBULANS TERÖRİSTLERCE KAÇIRILDI

İçiÅŸleri eski Bakanı Efkan Ala’nın da hazır bulunduÄŸu bayramlaÅŸma töreninde konuÅŸan SaÄŸlık Bakanı Mehmet MüezzinoÄŸlu, Şırnak’ın Beytüşşebap ilçesinde güvenlik güçleriyleteröristler arasında çıkan çatışmada yaralıları almaya giden bir ambulansın, PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığını söyledi.

“MAALESEF AMBULANS ÅžOFÖRÃœMÃœZÃœ ÅžEHÄ°T ETMÄ°ÅžLER”

MüezzinoÄŸlu, “Terör bize bayramımızı zehir etti. Bu gün de yine sabah 2 tane ÅŸehit, 11 tane yaralımızın haberini aldık. Ä°nsanlık dışı tuzak kuran bu terör örgütü ne yazık ki yaralı kurtarmaya çalışan 112 ekiplerini kaçırdı. Ekiplerimizden haber alamıyoruz. Bunların bir dava ile insanlık ile alakası yok. Bunların tek dertleri dış dünyada bu ülkenin birlik ve beraberlik içerisinde rahatsız olmaya maÅŸalık yapmaya niyeti var. Bu maÅŸaların bu tuzaklarını bozacak ve bu yanlışlarını onlara ağır ödetecek bir millet var”diye konuÅŸtu.

MüezzinoÄŸlu konuÅŸmasını sürdürürken danışmanlarından biri önüne bilgi notu koydu. Bunu okuyan MüezzinoÄŸlu, “Maalesef ambulans ÅŸoförümüzü ÅŸehit etmiÅŸler. Allah bunları kahretsin. Bu millet size bu bedeli ödedetecek dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.