Pazar , 21 Nisan 2024

Doktor, 5 yıldır kullandığı ilaçlardan 5 seansta kurtuldu

headline

Bilecik’te aile hekimliği yapan Dr. Muhammet Karaman, 5 yıldır çektiği fıtık ve sakroiliak eklem rahatsızlığından kurtulmanın mutluluğunu yaşıyor. Yaşadığı ağrılara dayanamadığı için her gün ağrı kesici ve kas gevşetici kullanan Karaman, gittiği bütün fıtık tedavilerinden ise eli boş döndü. Gösterilen bütün egzersizleri harfiyen yerine getirmesine rağmen sağlığına kavuşamayan Dr. Karaman, son olarak başvurduğu manipülasyontedavisiyle sağlığına kavuştu. Yaşadığı sıkıntılı günleri anlatan Karaman, “5 yıldır sakroiliak mafsal rahatsızlığından muzdariptim. Son 1 yıl içerisinde ağrılarım çok şiddetlendi. Bir ay içerisinde yaklaşık 3 hafta ağrılı bir dönemim oluyordu. Bu sürekli ağrı kesici almamı gerektiriyordu. Daha sonra araştırmalarım neticesinde Dr. Ali Şahabettinoğlu’nu buldum. Yaklaşık 1 buçuk aydır da buraya geliyorum. İlk seanstan itibaren durumumda çok ciddi bir düzelme oldu. 2-3 günde bir ağrı kesici ve kas gevşetici ile hayatımı ancak idame ettirirken, buraya geldiğim süre içerisinde bir tane bile ağrı kesici içmedim. Bu da benim huzurlu ve hayat daha sağlıklı bakabilmemi sağlıyor” dedi.

GİTMEDİĞİ DOKTOR KALMADI

Bir yıl önce Bilecik’te bir fizik tedavi uzmanına gittiğini ama iyileşemediğini ifade eden Karaman, “Bir takım egzersizler verildi. Hepsini harfiyen yerine getirmeme rağmen bir faydasını göremedim. Sonunda buraya geldim. Şu an çok iyiyim. Yani bu kadar zaman boşuna çekmişim. Araştırmalarım itibariyle Türkiye’deki bunu yapan 4-5 hekimden biri. Hatta ben buraya geldiğimde bazen karşılaştığım doktor arkadaşlar oluyor. İstanbul’dan gelen hekimleri, akademisyenleri bile görüyorum” diye konuştu.

Meslektaşı Dr. Muhammet Karaman’ın tedavi için geldiğinde bel ağrısı ve kalça ağrısı olduğunu ifade eden Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Ali Şahabettinoğlu, “Muayene ettik, MR’larına baktığımızda belden ziyade daha çok sakroiliak eklem rahatsızlığı, yani kuyruk sokumundaki kemikle eklem kemiği arasındaki mafsalda rahatsızlığın olduğunu gördük. Yaptığımız manüel terapi ile rahatsızlığından eser kalmadı. 5 yıldır ağrıları olan Muhammet Bey’in şimdi herhangi bir ağrısı yok, rahatlıkla gezip dolaşıyor ve koşuyor. Ancak Türkiye’de doktorlar arasında bu rahatsızlığın teşhisi pek konulamamakta. Çünkü bunun eğitiminin çok iyi alınmış olması lazım” dedi.

Fıtıktan ameliyat masasına yatmadan da kurtulabilineceğini kaydeden Şahabettinoğlu, “Manipülasyon tedavisi ellerle yapılan fizik tedavi yöntemidir. Hastalıklı olan boyun ve bel bölgesine bastırma, germe ve döndürme teknikleri ile yapılıyor. Masaj tedavisi ile karıştırılmamalı. Manipülasyon farklı bir tedavi yöntemi. Uzun yıllardır dünyada kullanılan bir tedavi yöntem. Henüz yayılmadı. Çok az sayıda uzman doktor bu tedavi yöntemini uyguluyor. Çağımızın çok yaygın olan bel ve boyun fıtığı hastalıklarında oldukça etkili bir tedavi yöntemi. Başarı oranı ise yüzde 98” ifadelerini kullandı.

İhlas Haber Ajansı

 

Bir yanıt yazın