Perşembe , 4 Haziran 2020
Anasayfa » Doktor haber » Hastane hizmet dışı, açıklama tam tersi! Garip bir durum

Hastane hizmet dışı, açıklama tam tersi! Garip bir durum

j1CsfdB

Ankara EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nin kapanan acil servisi bugün de hastalarına hizmet vermedi. Kapıya kadar gelip kapının kapalı olduÄŸunu gören bir hasta yaÅŸanan duruma tepki göstererek, “Acil ‘kapalı’ diyor bir de ‘nereye gidersen git’ diyor. Yürü abi Numune’ye gideceÄŸiz çare yok. Böyle bir saçmalık mı olur ya?” dedi.

Doktorlarının olmamasından dolayı kapandığı iddia edilen Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi acil servisi daha hizmete açılmadı. İddiaya göre, doktorlarından bir kısmının istifa etmesinden geri kalanın da izne ayrılmasından sonra acil servis kapatılmıştı. Hastanenin yönetimi mevcut çalışan personeline kapanan acil serviste nöbet yazarak açığı kapatmaya çalıştığı belirtildi.

Hastane çalışanları ise kendilerine verilen nöbet yerlerinin alanlarıyla ilgili olmadığını belirterek, hastane yönetiminden yeni doktor ve yaşanan yoğunluğu azaltmak için ise asistan isteyerek bulunan çözüme tepki gösterdi. Acil servis çalışanları ve uzman doktorlar kendilerine destek veren sendika yöneticileriyle birlikte Başhekimliğe başvurarak yaşanan krize çözüm bulunmasını istedi.

‘ACÄ°L DÄ°YOR KAPALI, DÄ°YOR BÄ°R DE NEREYE GÄ°DERSEN GÄ°T DÄ°YOR’

Acil servise ise hastalar gelmeye devam ediyor ancak servisin kapalı olduÄŸunu görünce dönmek zorunda kalıyor. Kapıya kadar gelip acil kapısının kapalı olduÄŸunu gören bir vatandaÅŸ, “Acil ‘kapalı’ diyor bir de ‘nereye gidersen git’ diyor. Yürü abi Numune’ye gideceÄŸiz çare yok. Böyle bir saçmalık mı olur ya?” diye tepki gösterdi.

‘ACÄ°L SERVÄ°S ÇALIÅžANI OLARAK GÃœVENLİĞİMÄ°Z YOK’

Hastanenin acil servis çalışanlarından Ä°brahim Gürol, serviste can güvenliklerinin olmadığını belirtti. Gürol, ÅŸunları kaydetti: “Acil servis çalışanı olarak güvenliÄŸimiz yok. Birkaç olayda silahlı çatışma falan gördük. Çatışmanın ortasında kaldık. TaÅŸeron olarak çalışıyoruz zaten. 980 lira maaÅŸ alıyoruz zaten. Åžu an taÅŸeron olarak acil serviste maÄŸduruz. Hastalarla biz kendimiz muhatap oluyoruz ve içerisi direkmen açık. Burası çok iyi bir semt deÄŸil. Gece saat 12.00 dan sabah saat 05.00’a kadar burası Teksas. Madde kullanıcılar geliyor adam direk silahı çekiyor. Çok arkadaşımız maÄŸdur durumda kaldı. Çözüm olarak huzurlu çalışmıyoruz, can güvenliÄŸimiz yok. Yani yarın öbür gün arkadaÅŸlarımızdan birisine bir ÅŸey olursa vebalini çekerler. Hepimiz genç insanlarız yarın öbür gün evlenmeye kalkışsak 980 lira maaÅŸ alıyoruz deyip kız istemeye gidemiyoruz. O kadar maÄŸdur durumdayız. Biz ikimizde bekar insanlarız gidemiyoruz kız istemeye. 30 yaşımdayım evde kaldık.”

DiÄŸer bir çalışan Özkan Bozkurt ise çalışanların kelle koltukta yaÅŸadıklarını belirtti. Bozkurt, “Yani inanın burada doktor olsun hemÅŸire olsun güvenlik olsun herkes kelle koltukta yaşıyor. Burası 24 saat kayıt altına alınsa ve gerekli mercidekiler izlese gerçekten kendileri de anlar ki 24 saat boyunca hastanede neler oluyor. Bunlar gözükmeyen ÅŸeyler ama inanın taÅŸeron firması olarak çok sıkıntılıyız.” ifadelerine yer verdi.

Cihan

 

 

TKHK: Doktor yoktu, kapatıldı iddiaları gerçek değil

Acil Servis tadilat gerekçesiyle kapatıldı. Doktorların iş yoğunluğuna dayanamayıp topluca izne çıkması sonucu acil servisin kapatıldığı iddia edilirken, Kurumdan yapılan açıklamada, “Doktor yoktu, kapatıldı diye bir şey söz konusu değildir” denildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir