Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Türkiye’den Afrika’ya 1 milyon dolar yardım

Türkiye’den Afrika’ya 1 milyon dolar yardım

Türkiye, Afrika’da etkili olan Ebola virüsü ile mücadelede kullanılmak amacı ile Afrika BirliÄŸi’ne 1 milyon dolar yardımda bulundu.

turkiyeden-afrikaya-1-milyon-dolar-yardim,hofo_EtGdEGlijWqYCXXkATürkiye’nin Afrika’ya yaptığı 1 milyon dolar tutarındaki yardımın Ebola‘dan en çok etkilenen Sierra Leone, Liberya ve Gine’de Ebola mücadelesinde kullanılacağı bildirildi.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye’nin Addis Ababa Büyükelçisi Osman Rıza Yavuzalp, “Ebola ile mücadele için Afrika BirliÄŸi’ne bu katkıyı saÄŸladığımız için mutluyuz. Afrika’nın tamamı bizim kardeÅŸimiz. Bu katkı, Ebola’dan etkilenen 3 kardeÅŸ ülkede kullanılacak. Ä°nsanlar Ebola’dan hayatını kaybediyor ve biz Afrika’ya katkımızı saÄŸlıyoruz” dedi.

“DESTEK KRÄ°TÄ°K ZAMANDA GELDÄ°”

Afrika BirliÄŸi Sosyal Ä°ÅŸler Komiseri Mustafa Sadiki Kolako, Ebola ile mücadelenin Afrika için önemli olduÄŸunu dile getirerek “Türkiye’nin maddi desteÄŸi Ebola ile mücadelede gerçekten kritik bir zamanda geldi” dedi.

Bu yılın Eylül ayına kadar Ebola’yı Afrika’da bitirmek istediklerini vurgulayan Kolako, “Ebola vakalarını sıfıra indirmemiz gerekiyor” ÅŸeklinde konuÅŸtu.

Türkiye’ye yardımından dolayı teÅŸekkür eden Kolako, gösterilen duyarlılıktan dolayı mutlu olduÄŸunu ifade etti.

 

NTV

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.