Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Ttb’den SaÄŸlık Bakanı’na ÇaÄŸrı: Dayakçı Müdür Derhal Görevden Alınsın

Ttb’den SaÄŸlık Bakanı’na ÇaÄŸrı: Dayakçı Müdür Derhal Görevden Alınsın

ttb-den-saglik-bakani-na-cagri-dayakci-mudur-6341139_1224_400

 

Türk Tabipleri BirliÄŸi (TTB), Bingöl Adaklı Entegre Hastanesi hekimi Dr. Mehmet Aksu’nun sokak ortasında 6-7 kiÅŸinin saldırısına uÄŸradığını, saldırganlardan birisinin aynı hastanede idari ve mali iÅŸler müdürü olarak görev yapan Murat Becerikli olduÄŸunu belirtti.

 

 Türk Tabipleri BirliÄŸi (TTB), Bingöl Adaklı Entegre Hastanesi hekimi Dr. Mehmet Aksu’nun sokak ortasında 6-7 kiÅŸinin saldırısına uÄŸradığını, saldırganlardan birisinin aynı hastanede idari ve mali iÅŸler müdürü olarak görev yapan Murat Becerikli olduÄŸunu belirtti. TTB, SaÄŸlık Bakanı Mehmet MüezzinoÄŸlu’na Becerikli’nin görevden alınması için çaÄŸrıda bulundu.

TTB’den yapılan açıklamada, 2 AÄŸustos Cumartesi günü Bingöl Adaklı Entegre Hastanesi hekimi Dr. Mehmet Aksu sokak ortasında 6-7 kiÅŸinin saldırısına uÄŸradığı anımsatılarak, “Saldırganlardan birisinin aynı hastanede idari ve mali iÅŸler müdürü olarak görev yapan Murat Becerikli olduÄŸunu, bu ÅŸahsın kardeÅŸlerini ve yakınlarını toplayarak meslektaşımıza planlı bir saldırı gerçekleÅŸtirdiÄŸini, saldırganların bir bölümünün de kamu görevlisi olduklarını öğrenmiÅŸ bulunuyoruz” denildi.

Becerikli’nin görevine devam ettiÄŸine dikkat çekilen açıklamada, ÅŸu ifadeler yer aldı:

“SaÄŸlık Bakanı maÄŸdur meslektaşımızı telefonla arayarak kendisine “GeçmiÅŸ olsun’ demiÅŸ, saldırıyla ilgili olarak soruÅŸturma açılacağını bildirmiÅŸtir. Bekleyelim, soruÅŸturma yapılsın. Herkesin zaten bildiÄŸi gerçekleri bir de soruÅŸturmacılar rapor etsin. Ama herkesin gözü önünde cereyan eden bu olay nedeniyle öncelikle bu saldırgan ve olaya karışan diÄŸer kamu görevlileri iÅŸten el çektirilsin. SaÄŸlık Bakanı’na düşen ilk iÅŸ budur. Açıklamalarında saÄŸlıkçıya toz kondurmayan MüezzinoÄŸlu’ndan bu samimiyeti ve tutarlılığı bekliyoruz. Belki bu sayede mecburi hizmet yükümlülüğünü tamamladığı halde, “Burada bana ihtiyaç var’ diyerek baÅŸka yere tayin istemeyen fedakar genç bir hekimin yaraları soÄŸur. Belki bu sayede meslektaşımız yakınlarının, onu sevenlerin, onun da bir insan olduÄŸunu bilenlerin “Ä°stifa et’ çaÄŸrılarını göğüsleyecek gücü kendisinde bulur. Bakan’dan, ÅŸiddeti ciddiye almasını, demeçlerine uygun davranmasını, saldırganların soruÅŸturma tamamlanana dek açığa alınması için gereÄŸini yapmasını bekliyoruz.”

sondakika.com

Bir yorum

  1. ya iyi tamamda adagit sakalını kes.mın tipi kahvede batağa 4.cu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.