Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » Genel Sekreter:Mecburi hizmet süresini dolduran doktor yerine yeni birisi gelinceye kadar baÅŸka bir yere gidemeyecek!

Genel Sekreter:Mecburi hizmet süresini dolduran doktor yerine yeni birisi gelinceye kadar başka bir yere gidemeyecek!

Yozgat Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine atanan Dr.Tuncay Öztürk, bütün vatandaşlara en iyi sağlık hizmeti sunmaya çalışacaklarını söyledi. 

Doktorlarhaber.com

Yozgat’ta göreve başlayan Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Dr. Tuncay Öztürk, sağlık konusunda sürekli iyiye koşacaklarını ve bütün halka en iyi hizmeti sunmaya çalışacaklarını belirterek, “Burada bizim arzumuz sahipsiz olarak adlandırılan yol yöntem noktasında sıkıntısı olan halkımıza gönül rahatlığıyla işini yaptırma en iyi hizmeti alma noktasında çaba sarf edeceğiz” dedi.

Yozgat’ta şuanda ilçe devlet hastanelerini ziyaret edip orda görev yapan personelle tanışma toplantısı yaptıklarını ifade eden Öztürk, “Şimdi dahili olarak önce bir sıkıntıları ortaya koymamız gerekiyor. En kısa sürede yapılabilecekleri yapmak istiyoruz. Yozgat’ta problemin büyük çoğunluğunu halledecek bir proje zaten varmış ama hukuk noktasında bir takılma yaşanmış, yani onu tekrar gündeme çekip bir şeyler yapılabilirliği noktasında o hastane projesini tekrar canlandırmamız gerekiyor” diye konuştu.

Yozgat’ta bulunan binaların 1963 yılından kalan eski binaların olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Bu binaları kabul edilir bir şekilde ek binalarla geçici destekleyeceğiz. Biz yeni yapılacak hastane veya her hangi bir proje bir yılı geçecek bir sürede tamamlanacaksa biz bunu uzak bir mesafe olarak algılıyoruz. Elimizdekini en iyi şekilde değerlendirme noktasında düşüncelerimiz var. Ama şuanda birliğimiz Yozgat noktasında kurumsal kimliğini oluşturmaya çalışıyoruz. İnşallah bir hafta 10 gün sonra sebep sonuç noktasında düşüncelerle ilçelerimize uğrayacağız. Elimizden gelen her şeyi en iyi şekilde yapacağız. Bütçemizi el verdiği sürece hizmet kalitesinden ödün vermeden daha da ileriye götüreceğiz” şeklinde konuştu.

Donanım noktasında hastanelerimizin bir sıkıntısı bulunmadığını sadece fiziki mekan sıkıntısı bulunduğuna değinen Öztürk, sözlerini şöyle sürüdür. “Uzman hekim noktasında ciddi bir açığımız var. Daha önce kazanılmış hak noktasında mecburi süresini bitiren hekimler tayin isteyip gidiyordu. Şimdi böyle olmayacak, mecburi hizmet süresini dolduran doktor yerine yeni birisi gelinceye kadar başka bir yere gidemeyecek, bekleyecek. Yeni sistemin başka bir amacıda buydu. Bu yetki artık bakanlıkta değil bizdedir. Hekim yönünden düşünürseniz kötü bir durum ama halk açısından düşünürseniz bunu yapılması gerekiyor.”

 

6 Yorumlar

  1. Sayın genel sekreter ben hak hukuk tanımam diyor heralde. ama şunu da unutmasın siyasi torpille hakka hukuka bakılmaksızın atamayla gelen gün gelir geldiği gibi gider. hadi yapsın bakalım dediğini de açılacak davaları görelim. hizmet sunmak için zulum etmek bir yöntem değildir. eğer bu kadar çok hizmet sunmak istiyorsanız mecburisi biten doktorun kendi isteğiyle kalmasını sağlayacak imkan ve sistemi kurun. zor demi zoru görünce diktatörlüğe sığınmak kolay. ama suç sizde değil size bu yetkiyi verenlerde

  2. daha nelerrr

  3. sağlık bakanlığı saçmalıyor

    saçmalamada sınır tanımıyor

  4. bu deve kim la

    kim la bu deve

  5. senin sıfatına…

  6. doktorlar sizin kölenizmi atanmış kardeş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir