Cuma , 28 Şubat 2020
Anasayfa » Doktor haber » Eylem yapan doktorlara hasta yakınlarından saldırı!

Eylem yapan doktorlara hasta yakınlarından saldırı!

Kilis Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar ve saÄŸlık çalışanları, Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan’ın bıçaklanarak öldürülmesini protesto ederken, yoÄŸun bakım ünitesinde tedavi gören 85 yaşındaki DurmuÅŸ Ä°likli’nin ölmesi üzerine yakını 7 kiÅŸi servisteki doktorlara saldırdı.

Kilis Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktorlar ve saÄŸlık çalışanları, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde Dr. Ersin Arslan’ın bıçaklanarak öldürülmesini protesto etmek için iÅŸ bırakma eylemi yaptı.
Başhekimlik önünde toplanan doktorlar ve sağlık çalışanları cinayeti kınadı.
Eylemin devam ettiÄŸi sırada aynı hastanenin yoÄŸun bakım ünitesinde tedavi gören DurmuÅŸ Ä°likli’nin ölümü üzerine, haberi alan yakınları servise çıkıp görevli doktorlar ve personele saldırdı.
Yoğun bakım ünitesinin girişindeki kapıyı kırıp, camlarını parçalayan 7 hasta yakını ile doktorlar arasında kısa süreli arbede yaşandı.
Doktorlar, hastanede görevli polislerden yardım istedi.
Servise gelen polisler, hasta yakınlarını etkisiz hale getirdi.
Saldırganlar gözaltına alınıp Kilis Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
Olaydan sonra kırılan kapı ve camlar temizlenip yerine yenisi takıldı.
Adana’da da doktorlar hastane önlerinde toplanarak Gaziantep saldırısını protesto etti.

CNN

Bir yorum

  1. sorun da bu ya zaten.. camı çerçeveyi indiriyorlar, darp ediyorlar, hakaret ediyorlar, sonuç: ifade alınarak SERBEST bıraklıdı. NEDEN NEDEN NEDEN !!!!!!!!!!!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir