Cumartesi , 13 Nisan 2024

Eylem yapan doktorlara hasta yakınlarından saldırı!

Kilis Devlet Hastanesi’ndeki doktorlar ve sağlık çalışanları, Gaziantep’te Dr. Ersin Arslan’ın bıçaklanarak öldürülmesini protesto ederken, yoğun bakım ünitesinde tedavi gören 85 yaşındaki Durmuş İlikli’nin ölmesi üzerine yakını 7 kişi servisteki doktorlara saldırdı.

Kilis Devlet Hastanesi’nde görev yapan doktorlar ve sağlık çalışanları, Gaziantep Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’nde Dr. Ersin Arslan’ın bıçaklanarak öldürülmesini protesto etmek için iş bırakma eylemi yaptı.
Başhekimlik önünde toplanan doktorlar ve sağlık çalışanları cinayeti kınadı.
Eylemin devam ettiği sırada aynı hastanenin yoğun bakım ünitesinde tedavi gören Durmuş İlikli’nin ölümü üzerine, haberi alan yakınları servise çıkıp görevli doktorlar ve personele saldırdı.
Yoğun bakım ünitesinin girişindeki kapıyı kırıp, camlarını parçalayan 7 hasta yakını ile doktorlar arasında kısa süreli arbede yaşandı.
Doktorlar, hastanede görevli polislerden yardım istedi.
Servise gelen polisler, hasta yakınlarını etkisiz hale getirdi.
Saldırganlar gözaltına alınıp Kilis Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Şüpheliler, ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı.
Olaydan sonra kırılan kapı ve camlar temizlenip yerine yenisi takıldı.
Adana’da da doktorlar hastane önlerinde toplanarak Gaziantep saldırısını protesto etti.

CNN

Bir yorum

  1. sorun da bu ya zaten.. camı çerçeveyi indiriyorlar, darp ediyorlar, hakaret ediyorlar, sonuç: ifade alınarak SERBEST bıraklıdı. NEDEN NEDEN NEDEN !!!!!!!!!!!

Bir yanıt yazın