Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » BDP’li Milletvekili doktor dövdü

BDP’li Milletvekili doktor dövdü

BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in Van Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nde acil tıp uzmanı olarak görev yapan OÄŸuz EroÄŸlu’un darp ettiÄŸi bildirildi.

Van-Gürpınar karayolu KurabaÅŸ mevkinde BDP Van Milletvekili Özdal Üçer’in eÅŸi ve çocuÄŸunun içinde bulunduÄŸu araç kaza yaptı. Kazada hafif yaralanan milletvekilinin eÅŸi ve çocuÄŸu ambulansla Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılara burada gerekli müdahaleler yapıldıktan sonra kazayı duyan Üçer, beraberindeki bazı partililerle hastane acil servisine gittiÄŸi belirtildi.
Üçer’in serviste müdahaleyi yapan doktorla tartışarak hakaret ettiÄŸi ve ardından darp ettiÄŸi iddia edildi. Olayı öğrenen BaÅŸhekim Vekili Volal Polat’ın Acil Servis’te Milletvekili Üçer’in sözlü hakaretlerine maruz kaldığı belirtildi.
Olayın duyulması üzerine Vali Münir Karaloğlu, Emniyet Müdürü Mustafa Uçkan hastaneye giderek Başhekim Vekili Polat ve darp edilen doktorla bir süre görüştü.

BAÅžHEKÄ°MLÄ°K’TEN AÇIKLAMA

 Van Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi BaÅŸhekimliÄŸi’nden BaÅŸhekim Vekili Vural Polat imzasıyla yapılan yazılı açıklamada, “Van Milletvekili Özdal Üçer, bugün hastanemizde acil tıp uzmanımız OÄŸuz EroÄŸlu’na tekme tokat saldırmış hem doktorumuza hem de baÅŸhekim olarak ÅŸahsıma ağır hakaretlerde bulunmuÅŸ ve hastane koridorlarında yankılanan küfürler savurmuÅŸtur.” denildi.

Kaynak: Sabah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir