Salı , 16 Nisan 2024

Sağlıkta şiddete hayır diyen doktora, meslektaşına hakaretten para cezası!

dr-fatih-bati-hakaret-davasi-manset

Sağlıkta şiddete hayır diyen doktordan meslektaşına hakaretten para cezası!

Sosyal medyayı oldukça aktif kullanan Doktor Fatih BATI, internet üzerinden başka bir doktora karşı internette yazdığı hakaret içerikli yazılarından dolayı mahkeme tarafından para cezasına çarptırıldı.

Sosyal medyada sık sık sağlık çalışanlarına şiddet konusunda haber yapan doktor bu sefer kendi meslektaşına internet üzerinden hakaret içerikli yazılar yazması sonucu Bursa 2.Sulh Ceza Mahkemesi tarafından 1.860 TL para cezasına çarptırıldı.

Doktor Fatih BATI sosyal medyada Facebook’ta 1 milyondan fazla beğenisi olan DoktorlarSitesi.Net ve (https://www.facebook.com/doktorlarsitesi) ve Twitter’da 50 binden fazla takipçisi olan https://twitter.com/drfatihbati adresli sayfalarının yöneticisi olarak görev yapmakta ve her gün sosyal medyadan hem hekimler arası şiddete hem de sağlık çalışanlarına şiddete karşı olduğu söylemleri ile dikkat çekmektedir.

İki doktor arasında internet üzerinden hakaret içeren söylemler nedeniyle Bursa 2.Sulh Ceza Mahkemesi’nde açılan davada mahkeme Doktor Rıza ERÖKSÜZ’ün suç işlemediğine karar vermiştir. Hakaret içeren söylemler kullanan Doktor Fatih BATI isimli şahsın ise ilgili internet sitesindeki hesabın kendisine ait olduğu mahkeme tarafından tespit edilerek sanık 1.860.00 TL adli para cezasına mahkum etmiştir.

işte o mahkeme kararı;

doktor-karar

 

Bir yanıt yazın