Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Dördüncü nakil baÅŸladı

Dördüncü nakil başladı

UÅŸak’ta beyin ölümü gerçekleÅŸen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz’dan alınan yüz, Akdeniz Ãœniversitesi Hastanesi’nde 34 yaşındaki Turan Çolak’a naklediliyor

Türkiye’nin dördüncü yüz nakli operasyonu kapsamında Akdeniz Ãœniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Ãœyesi Prof. Dr. Ömer Özkan baÅŸkanlığındaki ekip tarafından UÅŸak’ta saat 23.15’te baÅŸlayıp, saat 05.20’de sona eren operasyonla alınan yüz, UÅŸak’tan Antalya’ya getirildi.
Saat 06.26’ta hastaneye giriÅŸ yapan Prof. Dr. Ömer Özkan baÅŸkanlığındaki ekip, vakit kaybetmeden ameliyata girdi ve Tevfik Yılmaz’dan alınan yüz, Turan Çolak’a nakledilmeye baÅŸlandı.
Organları taşıyan Prof. Dr. Ömer Özkan, asansörde gazetecilere yaptığı açıklamada sadece yüzü aldıklarını ve her şeyin hazır olduğunu söyledi.
Ameliyata Prof. Dr. Ömer Özkan’ın yanı sıra Akdeniz Ãœniversitesi Reanimasyon Anabilim Dalı Öğretim Ãœyesi Prof. Dr. Necmiye HadimoÄŸlu, Akdeniz Ãœniversitesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi ve Estetik Anabilim Dalı BaÅŸkanı Yrd. Doç. Dr. Özlenen Özkan, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Ãœyesi Prof. Dr. Koray CoÅŸkunfırat ile çok sayıda asistan doktor katıldı.
Ä°zmir’in ÖdemiÅŸ ilçesinde yaÅŸayan ve bekar olan 34 yaşındaki Turan Çolak’ın 3.5 yaşındayken ocaÄŸa düşmesi sonucu yüzünün ve kulaklarının tamamen yandığı öğrenildi.

AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.