Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Van’da bir doktora saldırı olayı daha…

Van’da bir doktora saldırı olayı daha…

Van Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi binasında hizmetlerini sürdüren Van Kadın ve DoÄŸum Hastalıkları Hastanesi’nde görevli Dr. Åžerafettin Erol, kimliÄŸi henüz belirlenemeyen bir kiÅŸi tarafından saldırıya uÄŸradı.

Hastanede görevli Dr. Erol’un polikliniÄŸine randevu almadan gelen bir hasta yakını, eÅŸinin muayene edilmesini istedi.

Bunu kabul etmeyen Dr. Åžerafettin Erol’un, randevu alması veya acil servise baÅŸvurmasını istediÄŸi hasta yakını, sinirlenerek bir taraftan hakaret ve küfürler kavururken, bir taraftan da poliklinikte bulunan masa ve üzerindeki eÅŸyaları dağıttı.

Saldırgan, çevrede bulunan vatandaÅŸların ve hastane görevlilerin araya girmesi ile hastaneden uzaklaşırken, polise baÅŸvuran ve ÅŸikayetçi olduÄŸunu belirten Dr. Åžerafettin Erol’un ifadesi ardından ÅŸahsın bulunması için çalışmalara baÅŸlandı.

Bu arada Van Hakkari Tabipler Odası bir açıklama yaparak, Van Bölge EÄŸitim ve AraÅŸtırma Hastanesi’nde görev yapan Dr. Åžerafettin Erol’un darp edildiÄŸini duyurdu ve ilerleyen saatlerde konuyla ilgili hastane acil servis önünde bir basın açıklaması yapılacağını belirtti.

Öte yandan, kısa bir süre önce aynı hastanede görevli Dr. OÄŸuz EroÄŸlu’nun BDP Van Milletvekili Özdal Üçer tarafından darp edilmesi ülke genelinde büyük tepki almış ve geniÅŸ etki uyandırmıştı.

CNN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.