Cumartesi , 13 Ağustos 2022
Anasayfa » Doktor haber » Türk-SaÄŸlık-Sen’den doktora dayaÄŸa tepki

Türk-SaÄŸlık-Sen’den doktora dayaÄŸa tepki

Türk SaÄŸlık-Sen Genel BaÅŸkanı Önder Kahveci, Van’da bir doktora ÅŸiddet uygulayan BDP Van milletvekili Özdal Üçer’e tepki gösterdi.

Kahveci, yaptığı yazılı açıklamada, Türkiye’nin Gaziantep’te hastanede Dr. Ersin Arslan’ın katledilmesine tek vücut olarak tepki gösterirken, tüm saÄŸlık çalışanlarının hala ÅŸehitlerinin yasını tutarken, BDP Van milletvekili Özdal Üçer’in Van’da bir doktora ÅŸiddet uygulamasının bu iÅŸin artık çığırından çıktığını gösterdiÄŸini ifade etti.

“Milletvekili bile doktora ÅŸiddet uyguluyorsa artık kelimeler anlamsız, sözler boÅŸtur” diyen Kahveci “bu insanlık dışı davranışın” kabul edilemez olduÄŸunu belirtti.

Aynı Milletvekilinin geçen Kasım ayında bir polisi de “Kafanı patlatırım” diyerek tehdit ettiÄŸini söyleyen Kahveci “Aynı milletvekili Kasım ayında da “Ben milletvekiliyim bana saygı göstereceksiniz, göstermezseniz bağırırım, kafanı da patlatırım’ diyerek bir polisimizi de tehdit etmiÅŸtir. Bu tür davranışları ile bu milletvekilinin kamu görevlilerine karşı bir kin beslediÄŸini görmekteyiz. Devletin verdiÄŸi görevle milletin hizmetinde olan polise ve doktora karşı niçin bu kadar kin beslediÄŸini de açıkçası merak ediyoruz. Milletvekilinin bu alışkanlığından artık vazgeçmesini tavsiye ediyoruz” ÅŸeklinde konuÅŸtu.

Milletvekilinin bu tavrının TBMM’ye de sürülmüş kara bir leke olduÄŸunu dile getiren Önder Kahveci sözlerini şöyle tamamladı:

“Milletvekilinin tavrı sadece kendine deÄŸil TBMM’ye de zarar vermektedir. SaÄŸlıkta ÅŸiddetin çözümü için TBMM’de komisyon kurulması, ÅŸiddete yönelik cezaların arttırılması için TBMM’den yasal düzenleme yapılması beklenirken bir milletvekilinin doktor dövmesi aynı zamanda TBMM’ye de sürülmüş kara bir lekedir. Doktor bile döverek ÅŸiddetten beslenmeyi kendilerine ilke edinen kiÅŸilerin, bu ülkede milletvekilliÄŸi yapması büyük bir utançtır. TBMM’nin bu kara lekeyi temizlemesini ve Özdal Üçer’e bu yaptığının hesabının sorulmasını bekliyoruz.”

ANKA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.