Anasayfa / Doktor haber / TUS ve DUS adaylarının dikkatine.. Şiddetli yağmur geliyor! Haftasonu durum ne?

TUS ve DUS adaylarının dikkatine.. Şiddetli yağmur geliyor! Haftasonu durum ne?

Yurdun büyük bölümününde görülecek yağış, yaşamı olumsuz etkileyebilecek şiddette olabilir…

Bugün Marmara bölgesinde kuvvetli yağış etkili olacak. Akdeniz’den gelen ılık havayla, kuzeyden gelen serin havanın karşılaşması sonucu, yurdun büyük bölümününde görülecek yağış, yaşamı olumsuz etkileyebilecek şiddette olabilir.

Su baskını ve sel riski olan kesimler, başta Malkara, Şarköy, Ayvacık, Keşan, Ayvalık, Ezine olmak üzere Edirne geneli, Tekirdağ, Kırklareli ve Çanakkale.İstanbul’un da bazı ilçelerinde özellikle de Silivri taraflarında öğleden sonra yağmur birden etkisini artırabilir.

Bu bölgelerin dışında, Bursa, İzmir’in kuzeyi, Edremit çevrelerinde de şiddetli yağmur riski var.

ANİDEN FIRTINA ÇIKABİLİR

Bugün yağmur tüm Ege’de de etkisini gösterecek. Cuma günü İzmir, Aydın arasında, cumartesi İstanbul’da dahil olmak üzere Marmara bölgesinde aniden fartına çıkma olasılığı da var.

Yağışlar haftasonu, bugünkü kadar şiddetli olmasa da, sağanak şeklinde sürecek. Sıcaklık Marmara ve Ege’de 4-5 derece azalacak.

Beş büyük kentin durumu ise şu şekilde,

İstanbul 3 gün yağmurlu, poyraz sert sıcaklık yarın 18 derece. Ankara’da yarın akşam ve hafta sonu yağmur var, sıcaklık 22 derece. İzmir geaelinde yarın yağmur kuvvetli ama Aliağa-Bergama tarafına daha şiddetli yağabilir, izmirliler yarın ani bir fırtınaylada karşılaşabilirler. Bursa’da metrakareye 70 kg yakın yağış düşebilir. Yağmur Adana’ya da ulaşacak.

Salı gününden itibaren batıda yağışlar kesiliyor ve sıcaklık artacak(ntvmsnbc)

İlginizi Çekebilir

Avrupa’nın en büyük hastanesi açıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Avrupa’nın en büyük hastanesi olan Bilkent Şehir Hastanesi’nin açılış töreninde, sağlık …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir