Cumartesi , 8 Ağustos 2020
Anasayfa » Doktor haber » HemÅŸireye saldıran doktor konuÅŸtu!

Hemşireye saldıran doktor konuştu!

96c666_k

Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi servisinde bir hemşireye makaslı saldırı ile gündeme gelen Dr. Sedat D., hastane yönetiminin kendisini dışlayarak bu hale getirdiğini ileri sürdü

Ahmet YUKUÅž/HABERTÃœRK

Hastane yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Kaan KamaÅŸak ile tartışması ve erkek hemÅŸire H.Y.’ye makasla saldırdığı iddiaları ile ilgili konuÅŸan Sedat D., hastanede ameliyatlarda kullanılan birçok cihazın bozuk olduÄŸunu ve bunu dillendirdiÄŸinden ötürü hastane yönetimiyle sıkıntı yaÅŸadığını öne sürdü.

Diyarbakır’da doktor hemÅŸireye makasla saldırdı!

Sedat D. şunları söyledi:
“Hastanemize baÅŸvuran 60 yaşındaki Ö.A.’nın safra kesesinde taÅŸ olması nedeniyle ameliyata aldım. Ameliyat sırasında halk arasında lazer cihazı olarak bilinen laparaskopi cihazı görüntüsünün bozuk olduÄŸunu gördüm. Daha önce bu sorunu yetkililere iletmeme raÄŸmen çözülmedi. Cihazın ara ara normale dönmesi ile asıl ameliyat 25 dakikada bitirdim. Ancak, aksaklıklardan dolayı hasta 2.5 saat narkoz aldı. Bundan dolayı hastanın ameliyat sırasında tansiyonu yükseldi. YoÄŸun bakımda hastanın tansiyonu yeniden yükselmesi üzerine gerekli müdahaleyi yaptım. Nöbetçi olmamama raÄŸmen gece 23.00’e kadar hastayı başında bekledim. Normale döndükten sonra, hastanın yataÄŸa alınması talimatını verdim. Sabah geldiÄŸimde hastanın yatağında olmadığını, yatağının yeni yatan bir hastaya verildiÄŸini gördüm. Klinik hemÅŸiresine, ‘böyle bir sistemi dünyanın hiçbir yerinde olmadığını, bir hastanın yatağını baÅŸka bir hastaya verilmesinin etik ve doÄŸru olmadığını’ söyleyince aramızda tartışma oldu. HemÅŸire H.Y., olayla hiçbir ilgisinin olmamasına raÄŸmen olaya kendini kattı. Bana karşı hoÅŸ olmayan tavırlarla hesap sormaya kalkışınca aramızda kavga çıktı.”

“TARÄ°HÄ° GEÇMÄ°Åž CÄ°HAZLAR KULLANILIYOR”
Hastaneden hizmet alımı olduÄŸu için uzman radyoloji doktoru yerine, Dicle Ãœniversitesi’nden asistan getirildiÄŸini ileri süren Dr. Sedat D., kullanılan birçok cihazın tarihinin geçtiÄŸini öne sürerek ÅŸu iddialarda bulundu:

“Onkologların kanser teÅŸhisi koyduÄŸu R.P. adlı kadın hastayı 2 yıl boyunca kimse riskli olduÄŸu için ameliyat etmiyordu. Hasta bana gelince ameliyatını yapıp, tüm kanser dokusunu aldım. Hasta diyabetli olduÄŸu için yoÄŸun bakımda ÅŸekeri yükseldi. Tedavi vermeme raÄŸmen hastanın ÅŸekeri düşmedi. Daha sonra ÅŸeker ölçme stribinin son kullanma tarihinin 3 ay geçtiÄŸi fark ettim. Bu durumu hastane yöneticisine bildirdim. Kendisi, ‘haberimiz var, ama yine de kullanıyoruz’ dedi. Bunun halk saÄŸlığı açısından bir skandal olduÄŸunu dile getirince beni genel cerrahi kliniÄŸinden uzaklaÅŸtırmak istediler.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir